Čo je to affiliate marketing?

Čo je to affilate marketing?

Stránka Hry pre najmenších je zameraná na propagáciu a podporu predaja.

Prečo stránka vznikla?

Stránka vznikla, lebo som mama, čo starostlivo vyberá hry a hračky pre svoje dieťa – nielen podľa módy, ale aj podľa zdravotných ukazovateľov, podľa dostupných financií, podľa páčivosti dieťaťu… a hlavne si veľa hier a aktivít tvoríme spolu sami a radi by sme sa o to podelili.

Chcem sústrediť na stránke Hry pre najmenších čo najviac inšpirácií pre rodičov, čo vyberajú hry a hračky, zábavné aktivity pre deti, budem sa snažiť pridávať recenzie na vecičky, čo prešli našimi rukami, inšpirovať vás článkami zameranými na kreatívne a edukatívne hračky. Zaradila som aj kategóriu s inšpiráciami na výlety, lebo radi objavujeme nové miesta v okolí Bratislavy, ale aj vo vzdialenejších končinách.

Ako prvý vznikol okolo roku 2014 blog Múdra mama. Neskôr som hľadala cestičky, ako zúžitkovať vedomosti o tvorbe webu a o marketingu, ktoré mám tak, aby sa mi podarilo získať malú finančnú odmenu za tvorbu článkov, tvorbu pdfiek na stiahnutie…

Ako stránka funguje?

Vyberám, triedim a odporúčam produkty podľa našich skúsenosti, podľa recenzií od kupujúcich.

Nie som však dovozca ani predajca tovaru. Nezodpovedám za realizáciu objednávok, ani za reklamácie.  Mojou úlohou je iba nasmerovanie zákazníkov do eshopov.

Som zaevidovaná  v affliate sieti Dognet.sk a affiliate sieti CJ.com ako Publisher.  Stránka Hry pre najmenších  je zameraná na propagáciu a podporu predaja produktov z eshopov od Inzerentov z týchto affliate sietí.

Ako funguje affiliate marketing?

 • Vytváram čosi ako katalóg školských potrieb.
 • Produkty na stránke sú naimportované z XML feedov – súborov s produktami, ktoré poskytli Inzerenti (rôzne eshopy) do affliate sietí Dognet.sk alebo CJ.com.
 • Prehľadám tieto inzerentské eshopy: Aký tovar poskytujú? Vyberám pre vás iba tovar, ktorý by som vybrala aj pre moju dcéru. Starostlivo vyberám, ktoré produkty budem propagovať a ktoré nie…
 • Rovnako starostlivo si overujem recenzie na Inzerentov: Ako spoľahlivo a rýchlo realizujú objednávky? Majú tovar skladom?…
 • Keď nájdete tento katalóg, a niektorý produkt vás zaujal, po kliknutí na tlačidlá v popise produktu budete presmerovaný priamo na stránku eshopu, kde sa daný produkt predáva.
 • Vaša prípadná objednávka tovaru bude realizovaná priamo cez stránku daného eshopu, kam ste boli presmerovaný.
 • V prípade, že uskutočníte objednávku cez daný eshop, poznačí sa zrealizovanie objednávky aj v informačnom systéme Dognet.sk alebo CJ.com (iba jej suma a číslo objednávky).
 • Ak Inzerent (eshop) objednávku schváli ako zrealizovanú a zaplatenú, Publisherovi je v affliate sieti pripísaná dohodnutá provízia za privedenie zákazníka. Zvyčajne sa provízie schvaľujú až po uplynutí lehoty na vrátenie tovaru.

Affiliate marketing je teda forma reklamy. Spôsob ako prepojiť zákazníka s eshopom. Tento spôsob môžu využiť vo veľkej miere blogeri, facebookoví alebo instagramoví influenceri alebo youtuberi. Ak odkazujú na produkty Inzerentov (eshopov) z affliate sietí a pomôžu priviesť Inzerentom (eshopom) nových zákazníkov, môžu získať za to provízie.

Čo je najväčší prínos stránky?

 • Vytváram inšpirácie na hry a hračky z rôznych eshopov na jednom mieste.
 • Snažím sa v popisoch hier a hračiek inšpirovať vás k vyuitiu vecí, čo máte doma, nemusíte za každú cenu nakupovať nové veci.
 • Snažili sme sa štruktúru webu navrhnúť tak, aby boli produkty ľahko porovnateľné a ľahko vyhľadateľné.
 • Prinášam skúsenosti prostredníctvom recenzií produktov.
 • Snažím sa publikovať čo najviac článkov s užitočnými informáciami, ktoré hľadajú rodičia.
 • Na budovaní obsahu každý deň pracujem a vylepšujem ho.

Kontaktujte nás:

Máte nejaké otázky? Napíšte nám na info@mudramama.sk alebo nás kontaktujte cez kontaktný formulár.
Takmer vždy odpíšeme najneskôr do nasledujúceho pracovného dňa a niekedy sa nám podarí odpovedať aj do hodiny.